fbpx

Głuchołazy- Festiwal Kropka

kropka, lubelska federacja bardów, festiwal, głuchołazy

Głuchołazy, to miejscowość na południu województwa opolskiego, w górach Opawskich ( mezoregion wchodzący w skład pasma górskiego Jeseników, w Sudetach Wschodnich). Położone na styku Gór Opawskich (Sudety), Przedgórza Paczkowskiego (Przedgórze Sudeckie) i Płaskowyżu Głubczyckiego, nad rzeką Białą Głuchołaską i nad potokiem Starynka (też Starynia lub Kletnica), prawym dopływem Białej Głuchołaskiej.

kropka1,

Tym razem wyjazd planowany wspólnie od dłuższego czasu. Co roku od 13 lat odbywa się tam międzynarodowy festiwal piosenki turystycznej Kropka. Dla nas festiwal szczególny, bo właśnie na nim rok wcześniej się poznaliśmy. Kwatera klimatyczna, znajdująca się nieopodal przejścia granicznego. Towarzystwo fantastyczne. Spędziliśmy trzy spokojne, leniwe i nieco nietrzeźwe dni, otoczone muzyką dającą energię na czas do kolejnego festiwalu (które w okresie wakacyjnym odbywają się tydzień po tygodniu). Przy okazji zaliczyliśmy spacerek do Czech na obiadek i zakupy. Festiwal kropka to także spotkania z przyjaciółmi i wspólne śpiewanie czy to podczas koncertów czy przy późniejszych biesiadach.

kropka4,

Wieczory to oczywiście koncerty. Po koncertach tradycyjnie już śpiewanki w Amorku i kameralny przypadkowy nocny koncert przed salą gimnastyczną. Jeśli ktoś ma ochotę spędzić kilka chwil w ciszy, spokoju i pięknych widokach, a przy okazji mieć dobrą bazę wypadową w Jeseniki, to z czystym sumieniem możemy polecić właśnie Głuchołazy, które zwłaszcza podczas Kropki są niezwykłe. Na pewno wrócimy tam jesienną porą, by wyskoczyć na “szlak złotych górników i wejść na Biskupią Kopę. A za rok kolejny festiwal Kropka.

kropka3

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − 2 =

Napisz do Nas!
%d bloggers like this: