fbpx

Póki Co

PÓKI CO

Póki Co

„Piosenki snuja” to tytuł pierwszej płyty zespołu „Póki Co”, w skład którego wchodzą Ela Rojek-ukulele, gitara, cajon, Jarek Bieliński – gitary, Rafał Nowak – piano elektryczne, Sebastian Pachecki – trąbka.

Muzyczne ścieżki Eli i Jarka, założycieli grupy, spotkały się w zespole „Bieguni” z którym nagrali płytę „Piekło to czy nie niebo”.

W programie „Póki Co” można odnaleźć muzyczne nawiązania do nurtu „Krainy Łagodności”. To co im w duszy gra wywodzi się przede wszystkim z indiefolku, bossanovy, reagge, bluesa, funky i swinga. Oprócz kompozycji zespołu grają również własne interpretacje znanych utworów, które miały wpływ na ich widzenie nie tylko muzycznego świata.

Jako laureaci krakowskiego Festiwalu PIOSENKARNIA zagrali w Studio im. Agnieszki Osieckiej Programu 3 Polskiego Radia. Wzięli udział w Koncercie Jubileuszowym z okazji 20-lecia „Krainy Łagodności” w Warszawie oraz wrocławskim koncercie z okazji 50-lecia Giełdy w Szklarskiej Porębie. Grali u boku takich artystów jak „Wolna Grupa Bukowina”, Elżbieta Adamiak, „U studni”, Janusz Radek, „Bohema”, „Chwila Nieuwagi”, Magda Turowska, Jarosław Wasik, Piotr Woźniak, Szymon Zychowicz czy Krzysztof Napiórkowski.

Są również laureatami Yapy w Łodzi, Południcy w Chorzowie, „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie, „Wrzosowiska” w Kędzierzynie – Koźlu, festiwalu „Kwiaty na Kamieniach” w Bytomiu, „Poetyckie Rubieże” w Gubinie, „Stachuriada” w Grochowicach, oraz Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie.

Charyzmatyczna Ela Rojek z Przyjaciółmi gwarantują wieczór pełen pozytywnej energii, humoru, dobrej muzyki i świetnych tekstów. W sposób szczególny opowiedzą o miłości, przemijaniu i otaczającej nas rzeczywistości.

– Muzyka to rewelacyjny sposób na oderwanie się od tego co tu i teraz. Cudowny azyl. Można zapomnieć o wszystkim co dzieje się dookoła – mówiła Ela Rojek. – Obecnie pracujemy już nad drugą płytą.

Napisz do Nas!
%d bloggers like this: